ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ БІБЛІОТЕКОЮ

1. Загальні положення

• Правила користування бібліотекою - це документ, що регламентує відносини користувача з бібліотекою, встановлює загальний порядок організації обслуговування користувачів, доступ до фондів бібліотеки, права та обов'язки користувачів.
  • Правила затверджуються директором навчального закладу.
  • Бібліотека обслуговує користувачів на абонементі та читальному залі.

2. Порядок користування бібліотекою

• Учні школи записуються до бібліотеки в груповому порядку (під час першої екскурсії до бібліотеки). Співробітники та вчителі за паспортами. Новоприбулі учні записуються в індивідуальному порядку.
  • На кожного читача заповнюється читацький формуляр як документ, що підтверджує факт і дату видачі користувачеві документів з фонду бібліотеки та їх повернення.
  • При запису до бібліотеки користувачі повинні ознайомитися з Правилами користування нею та підтвердити зобов'язання про їх виконання підписом у читацькому формулярі.

3. Порядок користування абонементом та читальним залом.

• Термін користування документами, які видані на абонементі, не більше 14 днів.
  • Навчальна, методична література видається вчителям на час навчання з обов'язковим поверненням всіх документів наприкінці навчального року.
  • Періодичні видання видаються лише в читальному залі.
  • Кількість документів, які видаються в читальному залі, не обмежена.
  • Рідкісні, цінні, довідково-енциклопедичні видання, альтернативні підручники видаються лише в читальному залі.

4. Права, обов'язки та відповідальність користувачів.

Користувач має право:

• Безкоштовно користуватися бібліотечно-інформаційними послугами.
  • Одержувати повну інформацію про склад фонду бібліотеки та прядок доступу до неї.
  • Отримувати у тимчасове користування необхідні документи.
  • Отримувати бібліотечно-бібліографічні знання, навички та вміння самостійного користування бібліотекою (інформацією).
  • Брати участь у заходах, які проводяться бібліотекою.
  • Обиратися до бібліотечного активу, надавати практичну допомогу бібліотеці.
  • Вимагати дотримання конфіденційності щодо даних про нього та переліку документів, якими він користується.
  • Безоплатно отримувати у тимчасове користування документи із фондів бібліотеки.

Користувач зобов'язаний:

• Дотримуватись Правил користування шкільною бібліотекою.
  • Дбайливо ставитись до документів, отриманих з фондів бібліотеки: не псувати, не робити позначок, підкреслювань, не виривати і не загинати сторінки.
  • В отриманих підручниках обов'язково вказувати прізвище учня та рік навчання.
  • Здійснювати необхідний ремонт отриманої книги самостійно або на замовлення.
  • Повертати документи не пізніше встановленого терміну (14 днів).
  • Не виносити з приміщення бібліотеки документи, які не зафіксовані в читацькому формулярі.
  • У разі вибуття з ліцею повернути документи, що за ним зафіксовані.
  • Класний керівник отримує підручники на клас та повертає їх згідно графіка.
  • Класний керівник веде облік підручників виданих на клас.

Відповідальність користувачів:

• У разі втрати або пошкодження документів з фонду бібліотеки користувач повинен замінити їх аналогічними або рівнозначними (за визначенням бібліотекаря) документами, або внести кратне відшкодування вартості документа. Вартість визначається бібліотекою.
  • За підручники, видані на клас, відповідає класний керівник.

5. Права та обов'язки бібліотеки.

Бібліотека зобов'язана:

• Формувати універсальний бібліотечний фонд з урахуванням змісту навчання в школі.
  • Організовувати, раціонально розміщувати та вести облік бібліотечних фондів.
  • Пропагувати книгу і читання засобами бібліотечної роботи, сприяти підвищенню культури читання.
  • Виконувати довідкову та інформаційну роботу шляхом масового, групового та індивідуального інформування.
  • Систематично слідкувати за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих документів.
  • Організовувати ремонтні та палітурні роботи.
  • Створювати та підтримувати комфортні умови для роботи користувачів.

Бібліотека має право:

• Визначати зміст та форми своєї діяльності.
  • Знайомитись з планами навчально-виховної роботи школи.
  • Ставити до відома адміністрацію школи про порушення користувачами основних вимог до користування документами.